Jdi na obsah Jdi na menu

 

GDPR

Upozonění na falešné razítko- pozor při nákupu štěňat -mohou mít neplatné očkovací průkazy a průkazy původu!!!

Upozornění Revizní komise Komory vet. lékařů
Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Středočeský kraj v souvislosti s kontrolou
provedenou v chovné stanici psů zjistila, že ve více chovných stanicích bylo k potvrzení tetování, a
nejméně v jednom případě k potvrzení vakcinace psa, použito razítko 2985, MVDr. JANA HÁJKOVÁ,
VETERINÁRNÍ OŠETŘOVNA, 378 25 DEŠTNÁ 14.

Revizní komise sděluje, že v evidenci KVL ČR pod registračním číslem 2985 není a ani nikdy nebyla
registrována MVDr. Jana Hájková, Deštná 14, 378 25 Deštná.
Veterinární osvědčení či potvrzení opatřená tímto razítkem nelze považovat za platná. Žádáme veterinární lékaře, aby v případě zjištění jakýchkoli veterinárních listin opatřených tímto razítkem takovou listinu pokud možno zabavili (nebo alespoň okopírovali) a odeslali na sekretariát KVL k rukám
Revizní komise, a pomohli tak zabránit dalšímu možnému zneužívání tohoto razítka.
Obr.: Otisk inkriminovaného razítka:

 

 

Telefonní pohotovost slouží na řešení urgentních stavů vyžadujících okamžitou pomoc. V tuto dobu prosím nevolejte  kvůli objednání na očkování, na preventivní prohlídky a na jiné lékařské zákroky. K tomu prosím využijte normální pracovní dobu! Děkuji.

 

 

Než se rozhodnete využít naší pohotovosti zvažte prosím zda ji toto ošetření vyžaduje ( nepatří sem např očkování, stříhání drápků, týden trvající svědění ). Obecně lze asi říci, že co by u dítěte vydrželo na běžnou návštěvu ambulance pediatra- vydrží i u zvířete na ordinační dobu k veterináři)

 

Dále upozorňuji zákazníky, že pokud zavolají např. v 1:45 hod ráno ,že chtějí ošetřit svého mazlíčka a následně se rozhodnou nepřijet ( a nijak nám to neoznámí) znamená to pro čekajícího vet. lékaře ztrátu času, kterou by mohl vyplnit něčím smysluplnějším- třeba spánkem. Děkuji

Nově jsme rozšířili přístojové vybavení o nový biochemický analyzátor renomované značky (cca 190 tis.), což nám umožňuje znát biochemický profil pacienta do cca 1/2 hodiny od odběru a výrazně tím urychlí zahájení správné léčby.

Naskladněny nové mikročipy - sice levnější ekonomy řada , ale odpovídá ISO normám  11784,11785 čipy jsou vybaveny antimigračním systémem proti nežádoucímu cestování v podkoží. Registraci do mezinárodní databáze si provede klient sám on-line - je  zdarma!!!. Odkaz zde Platíte jen cenu čipu a aplikaci. Plus možná sleva na hromadné aplikace celých vrhů štěňat.

Mikročip umožňuje přesnou nezaměnitelnou identifikaci zvířete. V případě ztráty či krádeže  může pomoci navrátit zvíře majiteli. Výhody oproti tetování: je vždy čitelný (pomocí speciální čtečky)nevybledne ani není možné ho pozměnit či přepsat. Bez mikročipu není možné vystavit Petpass pro cesty do zahraničí.

 

 11.6. Vložen aktualizovaný ceník granulí. Přidána krmiva české značky prémiové Eminent a superprémiové  Fortify. Dále pak česká prémiová krmiva pro kočky ČIČÍ .

6.2.2013 aktualizace ceníku krmiv. Bohužel většina výrobců využila změnu DPH ke zdražení svých produktů (od 5 až do 20 % ). Využijte možnosti nákupu některých skladových krmiv za původní ceny. (calibra premium junior,calibra premium adult. calibra Lamb and Rice,  Biyo Dog energy. Calibra Small breed.)- cena je na dotaz v ceníku už jsou ceny nové !!

 

 

24.8.2012 nový ceník granulí. Přidány nové značky za atraktivní ceny.

8-5-12 aktualizace ceníku granulí

Akce na ultrazvukové čištění zubů.-balení kousacích pamlsků zdarma

 

-5-2012. Jelikož začíná období vakcinace králíků dovoluji si zde uveřejnit doporučené schéma vakcinace (zdroj materiál společnosti Bioveta a.s.).Obzvláště doporučuji přečíst poznámky a vysvětlivky.Pro vakcíny jiných výrobců platí přibližně stejná doporučení

 

DOPORUČENÉ VAKCINAČNÍ SCHÉMA VAKCINACE KRÁLÍKŮ PROTI MORU A MYXOMATÓZE

Stáří králíka Vakcinace proti moru Vakcinace proti myxomatóze
Primovakcinace Revakcinace Primovakcinace Revakcinace
Od 4 týdnů - - Myxoren Za 6 týdnů Pestorin Mormyx
Od 6 týdnů Pestorin nebo Castomor Za 4 týdny Pestorin nebo Castomor Pestorin Mormyx Za 4 týdny Pestorin Mormyx
Pestorin Mormyx Za 4 týdny Pestorin Mormyx Myxoren Za 6 týdnů Myxoren
Od 10 týdnů *Pestorin nebo Castomor *Za 12 měsíců Pestorin nebo Castomor *Pestorin Mormyx *Za 6 měsíců Pestorin Mormyx
*Pestorin Mormyx *Za 6 měsíců Pestorin Mormyx *Myxoren *Za šest měsíců Myxoren
Dospělé a chovné kusy V šestiměsíčních intervalech revakcinace vakcínami Pestorin Mormyx a ve dvanáctiměsíčních intervalech vakcínami Pestorin nebo Castomor V šestiměsíčních intervalech revakcinace vakcínami Myxoren nebo Pestorin Mormyx, případně dvě vakcinace vakcínou Myxoren na jaře a znovu v létě, následně po šesti měsících.

 

* S ohledem na současnou situaci v chovech doporučuje společnost Bioveta, a. s. vakcinovat a následně revakcinovat kusy mladší deseti týdnů.

Myxomatóza králíků:

  • Z důvodu sezónnosti infekce je nezbytné provádět vakcinaci a revakcinaci tak, aby v kritickém období byla zvířata v plné imunitě
  • K ochraně králíčat mladších deseti týdnů slouží kolostrální protilátky získané pouze od řádně vakcinované ramlice. I v případě příznivé nákazové situace vakcinujte králíčata mladší deseti týdny v případě, že ramlice nebyla řádně vakcinována nebo je její vakcinační status neznámý.
  • Nepodceňujte pravidelnou půlroční revakcinaci dospělých kusů, postvakcinační protilátky chrání králíky po dobu šesti měsíců.
  • Dle empirických zkušeností je v krizové situaci vhodnější vakcinovat a revakcinovat králíčata i nevakcinované dospělé jedince monovalentní vakcínou Myxoren inj. sicc. ad us. vet. metodou průpichu ušního boltce.
  • Aby byl králík spolehlivě chráněn, musí se přesně dodržet dávkování a vakcínu aplikovat dle pokynů v příbalové informaci! Zejména při aplikaci metodou dvojvpichu boltce je třeba jehly řádně očistit, aby obsahovaly správnou vakcinační dávku. Vakcína obsahuje živý virus - jehly nesmí být před ponořením do vakcíny horké!! Ze stejného důvodu nedezinfikujte místo aplikace!
  • Důležité je dodržení doby použitelnosti vakcín po naředění, které činí u vakcíny Myxoren čtyři hodiny a u vakcíny Pestorin Mormyx dvě hodiny!!
  • K neadekvátní imunitní odpovědi může dojít u jedinců vakcinovaných v inkubační době, ve velkých chovech s intenzivním infekčním tlakem a u zvířat oslabených dalším onemocněním, například kokcidiózou.

 

 

 

Doplněny nové ceny granulí Sportmix a Misha  (nový dodavatel= lepší cena)- naskladnění 1x týdně

17.1.2012

Prodej granulí za internetové ceny !!! Pište sms, email či si vyplnte kontaktní formulář Odkaz na ceníky a objednávkový formulář zde       

 

Fotogalerie-přidáno potvrzení o absolvování dalšího školení- Endokrinologie a fotografie z operace nádoru mléčné žlázy (prorostlý do svaloviny stěny břišní- fena 12let).

9.8.Přidána stránka s odkazem na aktuální stav oblačnosti  na jih od Brna

18.5. přidána stránka s Odkazy na zajímavé weby

26.1. přidány fotografie do složky Operace

15.1.2011 absolvováno školení : Drobní savci v klinické praxi 

 Přidána rubrika Návštěvy pacientů.

 

 

 

 

  

 

 

 

13.3.- přidány fotografie -odstranění cizího tělesa z tenkého střeva psa ( kus plyšové kračky), z důvodu odúmrtě části střevní stěny, bylo nutné odstranit cca 30 cm střeva.

 

 

 

 

 

26.11. upraven ceník granulí - v ordinaci nově v prodeji vánoční balíčky pro psy.

 

V měsících listopad a prosinec bude omezena sobotní ordinační doba. V případě potřeby kontaktujte přes mobilní telefon a domluvte si termín návštěvy. Děkuji